BLOG
Zdjęcie Lunch box travel pack zestawy podróżne - gdzie i jak zamówić, na co zwrócić uwagę?
Lunch box travel pack zestawy podróżne - gdzie i jak zamówić, na co zwrócić uwagę?

Lunch box travel pack zestawy podróżne

Na wycieczkę autokarową, na podróż samolotem, na szkolenie. Jest wiele sytuacji kiedy zestawy śniadaniowe (lunchboxy) mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem na zapewnienie wyżywienia, zwłaszcza jeśli nie chcemy działać na zasadzie ryzyk-fizyk i zatrzymywać się w przypadkowym przydrożonym barze lub po prostu nie ma to czasu lub możliwości.

O czym należy wiedzieć i pamiętać składając zamówienie?

  1. Jak długo będzie trwała podróż? - w naturalny sposób determinuje to skład i wielkość zestawu. 1 kanapka, baton i woda/sok będą OK dla podróży 2 godzinnej, natomiast jeśli szykuje się 8 godzinna pomyśl o dodatkowej kanapce (najlepiej żeby obie były duże), sałatce i jakimś owocu (łatwo obieralnym lub nie wymagającym obierania i odpornym na transport - jałbko lepsze niż śliwki).
  2. Jakim środkiem lokomocji będziemy się poruszali? Pamiętajmy tutaj np. o ograniczeniach dotyczących zabrania na pokład samolotu niektórych produktów (np. napojów o poj. > 100 ml chyba, że zostały zakupione na lotnisku).
  3. Diety, uczulenia, specjalne wymogi dotyczące odżywiania. Lepiej spytać zawczasu lub jeśli nie ma takiej możliwości w ciemno założyć 5% zestawów przygotowanych z myślą o osobach nietolerujących laktozy, orzechów czy glutenu etc., że wymienię tylko te najpopularniejsze alergeny. Zmaganie się z reakcją alrgiczną podczas lotu to coś czego naprawdę warto uniknąć ;)
  4. Godzina dostawy - zawsze i bezwzględnie zamów na ok. 30 minut przed odjazdem, nie zamawiaj na ostatnią chwilę. Samolot czy pociąg nie poczeka, kurier korków nie przeskoczy. Wyjątkiem sytuacje kiedy po prostu nie będzie nikogo na miejscu kto mógłby przechwycić zamówienie. Mniej jednak wówczas świadomość ryzyka, że prowiant może nie dotrzeć na czas.
  5. Zamawiaj produkty, które łatwo spożyć w warunkach w jakich przyjdzie Wam podróżować. Lepiej unikać produktów, które mogą ubrudzić garderobę, a w razie podróży długiej ulec zepsuciu.
  6. Dopytaj o sposób pakowania. My standardowo pakujemy nasze zestawy w mocne papierowe ekotorby z uchem, aby każdy dostał swój zestaw. Ale już sałatki dostarczamy osobno, ponieważ choćby nie wiem jak się starać, to ładowanie ich razem z resztą produktów naraża je na ryzyko uszkodzenia opakowania lub pozosotałych składowych lunchboxa. Można spotkać osobno dostarczane napoje - łatwo i szybko dystrybuowane na miejscu, a również mogące mocno oddziaływać na resztę produktów w zestawie, gdyby spakować je na starcie razem.
  7. Zapytaj czy serwetki i sztućce na pewno są w zestawie.
  8. Powtarzam często, ale pewnie nigdy dosyć - ustal system płatności. Szukanie bankomatu na parkingu lub dworcu w obliczu odjeżdżającego autobusu czy pociągu to stres, którego warto sobie oszczędzić.

Jeśli masz więcej pytań zapraszam do kontaktu. A przykładowe zestawy znajdziesz na naszych stronach: https://pankanapka.pl/lunchbox-zestawy-podrozne-gotowe-zestawy i https://pankanapka.pl/lunchboxy-wlasny-zestaw

Jacek Matuszewski

Strzałka wróć

lunch box Warszawa gdzie zamówić


lunch box catering Łódź gdzie zamówić


zestawy podróżne do autokaru gdzie zamówić

Tarcza antykryzysowa PFR