BLOG
Zdjęcie Catering śniadaniowy Warszawa | Catering śniadaniowy Łódź - jak, ile i czego zamówić?
Catering śniadaniowy Warszawa | Catering śniadaniowy Łódź - jak, ile i czego zamówić?

Catering śniadaniowy Warszawa | Łódź - jak, ile i czego zamówić?

Śniadanie w biurze? Biznes lunch, a może brunch? Wdzięczny temat na zamówienie cateringu. O czym pamiętać, na co uważać?

  1. Wybierz sprawdzoną firmę. Jeśli nie masz takiej szukając w Google pamiętaj by zwrócić uwagę na opinie. Przyjrzyj się ich wartości i wiarygodności. Czy są to dłuższe opisy (lepiej) czy tylko ocena mierzona liczbą gwiazdek (gorzej, bo dla każdego siła gwiazdek jest inna i ocena jest stricte subiektywna, nie wniesie wiele do Twoich rozważań). Czy oceny wystawiane były w odstępach czasu, czy jedna za drugą? Co piszą komentatorzy wystawiający 1 "gwiazdkę". Spotkałem się już z ludźmi dla których wysoka temperatura w piekarni była powodem do wystawienia jej jednej gwiazdki. Bywają też złośliwi przedstawiciele konkurencji, którzy wystawiają ją tylko po to by oczernić. My otrzymaliśmy jedną za zbyt dużą wielkość porcji...
  2. Zadbaj o złożenie zamówienia z odpowiednim wyprzedzeniem. Z reguły wystarczy kilka dni, natomiast zamawiając ad hoc na "już" narażasz się na dziesiątki telefonów i wybór podyktowany koniecznością, a nie rozważną, optymalną decyzję.
  3. Jeśli nie wiesz ile czego zamówić skorzystaj z doradztwa danej firmy. My np. dajemy podpowiedzi w formie gotowych zestawów na catering śniadaniowy na odpowiednią liczbę osób: https://pankanapka.pl/zestawy-na-10-20-30-osob. Oczywiście to tylko sugestia, a ilość jedzenia będzie różna w zależności od okazji i gości, których przyjdzie nam podjąć. Truizm, ale napiszę -  inaczej szykujemy oferty do hurtowni elektrotechnicznych, a inaczej na zebrania, w których uczestnikami są głównie przedstawicielki płci pięknej. O ile w pierwszym przypadku i 10 szt. kanapek/przekąsek na osobę dalej zachowuje racjonalność, o tyle w drugim przypadku połowa tej ilości powinna być wystarczająca. Weź pod uwagę czas trwania przerwy i to czy jest to jeden konkretny moment w ciągu dnia, czy też przekąski mają być obecne przez większą część dnia (wówczas warto pomyśleć o takich produktach jak owoce, sery, sałatki, desery). Weźmy za przykład nasz zestaw na 20 osób: https://pankanapka.pl/kategoria/zestawy-na-10-20-30-osob/zestaw-na-20-osob. Mamy tu 2 kg sałatki (100 g/os., nie za dużo, ale też wg mnie nie przesadnie mało), 3 patery, czyli 60 szt. kanapek, to jest po 3 szt./os. oraz dwie 30-sztukowe patery przekąsek (również po 3 szt. przekąsek/os.) oraz 2 kg filetowanych owoców (100 g/os.). Na śniadanie które jest przerwą w ciągu dnia, a nie cateringiem, który ma być obecny przez jego większą część jest to uważam w sam raz. Jeśli miałaby to być taka nieokreślona przerwa kiedy każdy podchodzi w ciągu dnia kiedy mu wygodnie, to zwiększyłbym to zamówienie o jakieś 50% i dodał trochę wymienionych wcześniej produktów (jak np. 1 deskę serów czy 10-20 mini deserków - u nas zwanych monoporcjami słodkimi: https://pankanapka.pl/monoporcje-slodkie). 
  4. Zwróć uwagę na czas dostawy cateringu śniadaniowego. Jeśli masz bardzo napięty grafik i krótką przerwę nie zamawiaj na styk, lepszy choćby godzinny zapas niż niepotrzebne nery, że kierowca nie dojedzie na czas lub co gorsza wiadomość, że już utknął w korkach i na pewno nie zdąży na wyznaczoną godzinę. Pamiętaj - świeżość jest podstawą, ale przekąski i kanapki to nie lody i nie rozpuszczą ani nie zepsują się w ciągu tak krótkiego czasu. U nas każda pater jest dokładnie zafoliowana po pierwsze dlatego by zabezpieczyć ją w transporcie i przenoszeniu, po drugie właśnie po to, by móc ją odpakować na krótko przed zaserwowaniem śniadania.
  5. Zwróć uwagę i dopytaj czy któryś z gości nie ma alergii lub specjalnych oczekiwań dot. diety (i koniecznie zgłoś ewentualne uwagi do firmy od cateringu).
  6. Dopytaj o zastawę i sztućce. Czy są zawarte w pakiecie? Czy można je domówić? Ile to kosztuje? Ważne! My rozdzielamy zastawę na ceramiczną i jednorazową. A to co możecie kupić w naszym sklepie nie zawiera zastawy, w jej sprawie potrzebny jest dodatkowy kontakt.
  7. Dopytaj o formy płatności - co by nie latać i nie szukać bankomatu na gwałtu rety kiedy kurier poprosi Cię o gotówkę. Większość firm oferuje płatności kartami, ale my np. wymagamy wcześniejszej informacji o chęci zapłacenia w ten sposób.
  8. Jeśli potrzebujesz fakturę zgłoś to w momencie realizacji zamówienia. Często zdarza się, że klienci mówią o tym w momencie dostawy kiedy dostawca ma ze sobą paragon fiskalny. Od roku 2020 nie ma możliwości wystawiania faktur do paragonów bez numeru NIP, więc warto mieć to z tyłu głowy.

Jacek Matuszewski

Strzałka wróć

catering śniadaniowy Warszawa gdzie zamówić


catering śniadaniowy Łódź ile zamówić

Tarcza antykryzysowa PFR