BLOG
Zdjęcie Catering wigilijny do domu Łódź | Warszawa

Catering wigilijny do domu Łódź | Warszawa

Nie wiem jak u Was, ale u mnie tygodnie przedświąteczne to jest prawdziwy armageddon. Doprawdy trudno zliczyć te wszystkie obowiązki, którym człowiek podlega tylko dlatego, że A) święta, B) koniec roku. Jak tu jeszcze ogarnąć lepienie pierogów czy gotowanie grzybowej, że o rybach w galarecie czy sałatce jarzynowej nie wspomnę. Fakt, nie są to pewnie najtrudniejsze do wykonania dania na świecie, ale swoje trzeba w kuchni odstać. A najpierw oczywiście w przepełnionych radosnym tłumem centrach handlowych. Stąd catering wigilijny może się jawić jako wybawienie. Gdyby nie fakt, że sam prowadzę taką firmę, mam ciągoty do gotowania i super teściową, która "ogarnia temat" zamawiałbym pewnie wszystko w tej formule. A tak, to ograniczam się do rzeczy, których teściowa nie robi lub robi, ale nie do końca mi smakują :P

Jak się do tego zabrać? Jeśli masz sprawdzoną firmę cateringową, to sprawa jest dosyć prosta. Dzwonisz do nich i cześć. Jak mają ofertę cateringu wigilijnego to po prostu klepiesz zamówienie mailem i heja! Jeśli organizacją wigilii to Twój tegoroczny dopust Boży, nigdy tego nie robiłaś lub nie robiłeś, to sprawa się trochę komplikuje. Trzeba taką firmę najpierw znaleźć. Wujek Google pomoże. Zasady takie jak w przypadku innych sytuacji "cateringowych". Firma powinna mieć jakąś reputację, jeśli ma dwie opinie na krzyż lub co gorsza nie ma ich wcale, wtedy warto zachować czujność. Bo co z tego, że kupicie tanio, jak zaproszeni gości kurtuazyjnie dziubną widelcem, a większość wyjdzie głodna i dosłownie zniesmaczona. Ja bym jednak sugerował wybrać coś droższego i sprawdzonego niż na starcie fundować sobie dodatkowy stres. Jest jeszcze jedna opcja (choć zarezerwowana tylko dla firm, które działają nie tylko cateringowo, ale i prowadzą punkt stacjonarny) - pojechać tam na śniadanie/obiad i zobaczyć jak karmią.

Dobra, załóżmy, że szczęśliwie udało Wam się wybrać firmę. Nie zawalcie sprawy i nie czekajcie do 3 dni przed Wigilią! Zdecydowana większość cateringów, a w każdym razie dobrych cateringów nie będzie już miała opcji obsługi dodatkowych zamówień. Wierzcie mi, wiem co mówię, bo nie raz odbierałem takie telefony. Rekordziści dzwonili w... Wigilię rano. 2-3 tygodnie wyprzedzenia to naprawdę nie jest przesadnie dużo. Zamówienia wigilijne maja swoją specyfikę, wszyscy raczej chcą je odebrać tego samego dnia, popyt nie rozkłada się równomiernie w ciągu roku, siłą rzeczy powstaje taka "górka" i choćby nie wiem co nie da się obsłużyć wszystkich zamówień, bo gabaryty kuchni, liczba kucharzy, kierowców - to wszystko nie pęcznieje na święta.

Ile zamówić? Z głową! Pamiętaj, że nie każdy lubi karpia w galarecie, więc nie ma co na siłę zamawiać tylu porcji wszystkich potraw ilu jest gości. Wiem, że to nasz interes w tym, by sprzedać jak najwięcej, ale naprawdę serce mnie boli, kiedy myślę o tej ilości jedzenie, którą się wyrzuca. Ile zjesz pierogów? 6? Może 8? Ale na pewno nie 20. Ile zje ciocia lub wujek? Chłodna kalkulacja na początek to dobry pomysł by nie przeszacować swojego zamówienia. A jeśli potrzebujesz pomocy, po prostu pisz do firmy cateringowej, żeby pomogła Ci ustalić optymalną wielkość zamówienia.

Sposób składania zamówienia - ja preferuję online i dlatego taką opcję udostępniamy naszym klientom. Najczęściej jednak będziesz musiał/a dzwonić lub wysłać maila. I często gęsto poproszą o wpłatę zaliczki bądź zadatku (nie dziwi mnie to, bo jak ktoś nie odbierze zamówienia w Wigilię, to ono po prostu idzie w koszty firmy cateringowej). Poproś o potwierdzenie zamówienia! Sprawdź czy zgadza się ono z tym, co wysyłałaś/eś. Ustal formę płatności, niestety nie każda firma udostępnia  płatność kartą, a szukanie na gwałtu rety bankomatu w Wigilię to naprawdę rzecz, której wolelibyśmy uniknąć.

Dostawa czy odbiór osobisty? Jeśli zależy Ci na czasie i nie chcesz być uziemiona/y czekaniem na dostawcę lepiej odbierz osobiście. Jeśli i tak ktoś jest w domu i może ten wigilijny poczęstunek odebrać, wybierz dostawę do domu.

Jacek Matuszewski

catering wigilijny do domu Warszawa

catering wigilijny do domu Łódź

catering świąteczny Łódź

wigilia catering Warszawa

potrawy wigilijne na zamówienie Warszawa

catering świąteczny Warszawa cennik

Strzałka wróć