BLOG
Zdjęcie Catering na imprezy domowe Warszawa | Łódź

Catering na imprezy domowe Warszawa | Łódź

Organizując większe imprezy domowe stajemy często przed wyzwaniami natury gastronomiczno-logistycznej. Czy wystarczy krzeseł, czy wszyscy zmieszczą się przy stole, czy mam wystarczający zapas sztućców i zastawy? No i najważniejsze - czy dam radę przygotować jedzenia dla kilkunastu osób? Niektórzy porywają się na to by organizować to wszystko samemu - i tu wielki szacunek dla tej grupy, wiemy jak duży to wysiłek. Fani gotowania spędzą wiele godzin w kuchni na przygotowaniach. Dla tych, którzy nie lubią aż tak bardzo gotować lub nie mają tyle wolnego czasu dedykuję ten artykuł z kilkoma wskazówkami, które mam nadzieję okażą się pomocne w organizacji cateringu domowego.

  1. Termin imprezy - ważny o tyle, że w branża cateringowa cechuje się wysoką sezonowością i są takie okresy w ciągu roku, gdzie ten catering należy zamawiać z dużym wyprzedzeniem lub też przenieść imprezę na nieco inny termin (jeśli oczywiście jest taka możliwość). Do szczytów sezonu należą na pewno: wszystkie majowe niedziele komunijne, okres wigilijno-świąteczny (kiedy wypada np. popularna Barbórka czy "Adama"), Sylwester. Święta oznaczone czerwoną kartką w kalendarzu - część firm (np. nasza) wówczas nie pracuje. Organizując imprezę domową warto mieć te elementy na uwadze.
  2. Liczba zaproszonych osób - weźmy tu pod uwagę ilość miejsc siedzących przy stole, jak i samą liczbę siedzisk/krzeseł, którymi dysponujemy. Nie ma co na siłę próbować zmieścić wszystkich przy jednym stole. Jeśli miejsc jest mało, niespecjalnie da się upchnąć w mieszkaniu więcej stołów i krzeseł, a charakter imprezy nie jest zbyt zobowiązujący, możemy pomyśleć o formule standing party, w której nasz stół będzie służył do poczęstunku w formie bufetu szwedzkiego. Kiedy jest opcja lub wymóg by impreza była siedząca, zamówmy dodatkowe krzesła i stoły w firmie cateringowej lub wypożyczalni gastronomicznej. Jak już pisałem w innym miejscu na naszym blogu w Łodzi polecamy: http://www.perfekcyjneprzyjecia.pl/, w Warszawie: http://gastrowypozyczalnia.pl/pl/
  3. Menu - najważniejszy element tej układanki. Nieważne czy to imieniny, urodziny, rocznica ślubu czy też po prostu domówka. Żadna z imprez domowych nie obejdzie się bez dobrego jedzenia! Czy podejmujemy gości obiadem, czy też ograniczamy się do zimnej płyty. Co z deserem? Czy zamawiamy tort, czy raczej po prostu serwujemy ciasta. W kwestii obiadowej - polecam zamawiać tyle porcji dodatków skrobiowych i warzywnych ilu jest uczestników, natomiast nieco więcej (ok. 20-30%) dań głównych (mięs, ryb, dań wegetariańskich czy wegańskich). Zimnej płyty ok. 250-300 g na osobę. Warto pomyśleć o przekąskach zimnych, u nas dostępnych tutaj: https://pankanapka.pl/przekaski-fingerfood, tu w wersji indywidualnych pojedynczych porcji w kieliszkach: https://pankanapka.pl/monoporcje-wytrawne. 2-3 rodzaje sałatek - zajrzyjcie tutaj: https://pankanapka.pl/salatki-i-salaty czy klasycznych paterach mięs, deskach z serami czy rybami na zimno, u nas dostępne pod linkiem: https://pankanapka.pl/deski-serow-mies-ryb-owocow. Jeśli macie wątpliwości ile i czego zamówić nie wahajcie się kontaktować z nami: https://pankanapka.pl/kontakt
  4. Alkohole, bezalkoholowe napoje zimne i gorące. Robić na raz kilkanaście kaw i herbat to żadna frajda, są na szczęście urządzenia i rozwiązania, które pomogą Wam przejść przez ten problem suchą stopą. Wynajęcie warnika do wrzątku, zaparzacza do kawy lub ekspresu przygotowującego oba rodzaje napojów to nie wydatek, który Was zrujnuje, a może okazać się wydatną, efektywną pomocą w trakcie imprezy. Można też zamówić kompletny serwis kawowy, nasze przykładowe znajdziecie tutaj: https://pankanapka.pl/przerwy-kawowe. Alkohole według indywidualnych preferencji. Zwyczaj, że białe wino do ryb i drobiu, a czerwone do mięs czerwonych chyba odchodzi już do lamusa, także nie przejmujcie się tym tak bardzo. Kilka fajnych pozycji w tym zakresie znajdziecie w naszym siostrzanym serwisie: https://frykasyananasy.pl/alkohole.html.

Jacek Matuszewski

 

catering do domu Warszawa

catering na imprezy domowe Warszawa

catering z dostawą do domu Łódź

catering domowy Warszawa

jaki catering Warszawa

polecany catering Łódź

jak wybrać catering Warszawa

Strzałka wróć