BLOG
Zdjęcie Catering na imprezy domowe Warszawa | Catering do domu Łódź - poradnik: ile, gdzie i jak zamówić
Catering na imprezy domowe Warszawa | Catering do domu Łódź - poradnik: ile, gdzie i jak zamówić

Catering do domu Łódź | Catering domowy Warszawa - o czym pamiętać? Jak, gdzie i kiedy zamawiać?

Organizując większe imprezy domowe czy to w Łodzi czy Warszawie stajemy tak samo przed wyzwaniami natury gastronomiczno-logistycznej. Czy wystarczy krzeseł, czy wszyscy zmieszczą się przy stole, czy mam wystarczający zapas sztućców i zastawy? No i najważniejsze - czy dam radę przygotować jedzenia dla kilkunastu osób? Niektórzy porywają się na to by organizować to wszystko samemu - i tu wielki szacunek dla tej grupy, wiemy jak duży to wysiłek. Fani gotowania spędzą wiele godzin w kuchni na przygotowaniach domowego przyjęcia. Dla tych, którzy nie lubią aż tak bardzo gotować lub nie mają tyle wolnego czasu dedykuję ten artykuł z kilkoma wskazówkami, które mam nadzieję okażą się pomocne w organizacji cateringu na imprezy domowe.

  1. Termin imprezy - ważny o tyle, że w branża cateringowa cechuje się wysoką sezonowością i są takie okresy w ciągu roku, gdzie ten catering na przyjęcie w domu należy zamawiać z dużym wyprzedzeniem lub też przenieść imprezę na nieco inny termin (jeśli oczywiście jest taka możliwość). Do szczytów sezonu należą na pewno: wszystkie majowe niedziele komunijne, okres wigilijno-świąteczny (kiedy wypada np. popularna Barbórka czy "Adama"), Sylwester. Święta oznaczone czerwoną kartką w kalendarzu - część firm (np. nasza) wówczas nie pracuje. Organizując imprezę domową warto mieć te elementy na uwadze, by uniknąć niepotrzebnych nerwów i stresów.
  2. Liczba zaproszonych osób - weźmy tu pod uwagę ilość miejsc siedzących przy stole, jak i samą liczbę siedzisk/krzeseł, którymi dysponujemy. Nie ma co na siłę próbować zmieścić wszystkich przy jednym stole. Jeśli miejsc jest mało, niespecjalnie da się upchnąć w mieszkaniu więcej stołów i krzeseł, a charakter tej konkretnie domowej imprezy nie jest zbyt zobowiązujący, możemy pomyśleć o formule standing party, w której nasz stół będzie służył do poczęstunku w formie bufetu szwedzkiego. Kiedy jest opcja lub wymóg by impreza była siedząca, zamówmy dodatkowe krzesła i stoły w firmie cateringowej lub wypożyczalni gastronomicznej. Jak już pisałem w innym miejscu na naszym blogu w Łodzi polecamy: http://www.perfekcyjneprzyjecia.pl/, w Warszawie: http://gastrowypozyczalnia.pl/pl/
  3. Menu na imprezę domową - najważniejszy element tej układanki. Nieważne czy to imieniny, urodziny, rocznica ślubu czy też po prostu domówka. Żadna z imprez domowych nie obejdzie się bez dobrego jedzenia! Czy podejmujemy gości obiadem, czy też ograniczamy się do zimnej płyty. Co z deserem? Czy zamawiamy tort, czy raczej po prostu serwujemy ciasta. W kwestii obiadowej - polecam zamawiać tyle porcji dodatków skrobiowych i warzywnych ilu jest uczestników, natomiast nieco więcej (ok. 20-30%) dań głównych (mięs, ryb, dań wegetariańskich czy wegańskich). Zimnej płyty ok. 250-300 g na osobę. Warto pomyśleć o przekąskach zimnych, u nas dostępnych tutaj: https://pankanapka.pl/przekaski-fingerfood, tu w wersji indywidualnych pojedynczych porcji w kieliszkach: https://pankanapka.pl/monoporcje-wytrawne. 2-3 rodzaje sałatek - zajrzyjcie tutaj: https://pankanapka.pl/salatki-i-salaty czy klasycznych paterach mięs, deskach z serami czy rybami na zimno, u nas dostępne pod linkiem: https://pankanapka.pl/deski-serow-mies-ryb-owocow. W naszej ofercie cateringu domowego znajdują się także gotowe zestawy na określoną liczbę osób: https://pankanapka.pl/zestawy-na-10-15-20-25-30-osob. Jeśli macie wątpliwości ile i czego zamówić nie wahajcie się kontaktować z nami: https://pankanapka.pl/kontakt
  4. Alkohole, bezalkoholowe napoje zimne i gorące. Robić na raz kilkanaście kaw i herbat to żadna frajda, są na szczęście urządzenia i rozwiązania, które pomogą Wam przejść przez ten problem suchą stopą. Wynajęcie warnika do wrzątku, zaparzacza do kawy lub ekspresu przygotowującego oba rodzaje napojów to nie wydatek, który Was zrujnuje, a może okazać się wydatną, efektywną pomocą w trakcie imprezy. Można też zamówić kompletny serwis kawowy, nasze przykładowe znajdziecie tutaj: https://pankanapka.pl/przerwy-kawowe. Alkohole według indywidualnych preferencji. Zwyczaj, że białe wino do ryb i drobiu, a czerwone do mięs czerwonych chyba odchodzi już do lamusa, także nie przejmujcie się tym tak bardzo. Kilka fajnych pozycji w tym zakresie znajdziecie w naszym serwisie: https://pankanapka.pl/wina.

Jacek Matuszewski

P.S. Gdzie działamy? O tym dokładniej na naszym blogu w artykule https://pankanapka.pl/gdzie-dowozi-catering-pan-kanapka po krótce jednak można powiedzieć: nasz catering na imprezę domową zamówicie w Warszawie i aglomeracji warszawskiej oraz analogicznie w Łodzi i aglomeracji łódzkiej. Dostarczyliśmy już niejeden catering do domu w Łodzi i Warszawie. Z nami domowe przyjęcia udają się lepiej! Sprawdź koniecznie opinie o nas w Google i na Facebooku! Serdecznie zapraszamy!

Strzałka wróć

catering do domu Warszawa gdzie zamówić


catering na imprezy domowe Warszawa poradnik


catering z dostawą do domu Łódź poradnik


catering domowy Warszawa ile zamówić


catering do domu Warszawa jak wybrać


catering do domu Łódź jak wybrać


catering domowy Zgierz jak wybrać


catering do domu Pabianice jak wybrać

Tarcza antykryzysowa PFR