BLOG
Zdjęcie Catering na imprezy okolicznościowe Łódź

Catering na imprezy okolicznościowe Łódź

Organizacja imprezy okolicznościowej: o czym pamiętać, na co zwrócić szczególną uwagę, czego lepiej unikać?

Pierwsza komunia, urodziny, rocznica ślubu, wieczór panieński lub kawalerski - okazji do organizacji imprezy okolicznościowej jest mnóstwo. Każdy z nas raz na jakiś czas w takiej imprezie uczestniczy, każdy z nas może również taką imprezę zorganizować. Co zrobić by to właśnie nasza impreza zapadła gościom w pamięci na zawsze? Poniżej w kilku punktach postaramy się Wam podać kilka wskazówek.

Od czego zacząć – trzy różne, równie dobre strategie działania

Podstawowe kryterium, które determinuje późniejsze działania. Opcja nr 1 - zasadniczo możemy zorganizować imprezę okolicznościową sami przygotowując jedzenie. Jest i będzie to zapewne najpopularniejsza forma. Podstawowym mankamentem jest, że A) musisz mieć na to czas, B) musi Ci się chcieć, C) warto umieć to zrobić, by przygotowania do samej imprezy nie przeistoczyły się w koszmar, który raz na zawsze zniechęci Cię do podobnych wyczynów 😉 D) czasami (np. w przypadku popularnych terminów ślubnych, czy też zwłaszcza komunijnych wiele zależy od dostępności miejsc, więc może się zdarzyć, że innych opcji nie będzie.

Nie popadajmy jednak w skrajny pesymizm i przeanalizujmy opcję nr 2 – organizację w zewnętrznym miejscu – sali bankietowej, restauracji, bistro etc.

Podstawowa zaleta – nie masz tego na głowie w domu, odpada sprzątanie przed i po imprezie, a także inne niezbędne przygotowania. Rozwiązanie może też okazać się koniecznym jeśli planujemy zaprosić liczne grono znajomych/rodziny, a nie dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią we własnym domu czy mieszkaniu. Minusem będzie – całkowity koszt imprezy. Na pewno sporo większy niż przy organizacji imprezy na własny rachunek. Często spotykane narzucane pakiety menu, ograniczony wybór dań i brak możliwości rezygnacji z części dań lub produktów. Może się też przytrafić problem z datą (wspomniane okresy komunijne), jak również (zwłaszcza w czasie komunii) sytuacja, w której w tej samej restauracji jest kilka komunii na raz. Co z jednej strony implikować może problem z wydaniem dań, zwłaszcza gorących, z drugiej zaś pozbawia imprezy intymnego charakteru, nie wspominając o kolejkach do toalet czy innych tego typu uciążliwościach.

Opcja nr 3 to oczywiście catering. Wbrew temu co się dość powszechnie sądzi zaletą cateringu niekoniecznie jest niższa cena za imprezę niż w przypadku restauracji, choć zależy to oczywiście od szeregu czynników (zakresu usługi, menu i ewentualnych opcji dodatkowych – specjalnej zastawy, krzeseł, stołów, czasu obsługi kelnerskiej, dekoracji (np. kwiatowych) etc.). Podstawowa zaleta cateringu w porównaniu z restauracją to możliwość sprofilowania menu niemal dokładnie co do jednej pozycji i liczby porcji, a także gwarancja że do realizacji usługi zostanie odesłany personel, który zajmie się tylko i wyłącznie obsługą tej konkretnej imprezy, a nie np. wydawaniem obiadu dla trzech grup gości skomasowanych w jednym lokalu na okoliczność komunii. Z racji naszej profesji opisujemy poniżej dalsze szczegóły dotyczące organizacji cateringu na imprezę okolicznościową.

Forma i miejsce imprezy okolicznościowej w przypadku cateringu

Fundamentalną sprawą przy organizacji cateringu na imprezy okolicznościowe jest wybór miejsca, w którym takowa ma się odbyć. Najpopularniejszym będzie oczywiście dom lub mieszkanie. Masz piękny duży ogród - zastanów się nad opcją garden party lub grillem.  Nie masz ogrodu, za to piękny przestronny salon – rozważ organizację kolacji zasiadanej. A może nie wyobrażasz sobie organizacji przyjęcia u siebie? Nic nie szkodzi, zawsze możesz coś wynająć. Nasza firma współpracuje z kilkoma takimi miejscami. Jeśli chodzi o Łódź, to z czystym sumieniem mogę polecić eleganckie wnętrza Domu Towarzystwa Kredytowego przy ulicy Pomorskiej, jak i np. poindustrialną przestrzeń należącą do spółki OKAM przy ul. Piotrkowskiej 217. Chcesz pokazać się z dobrej strony, ale nie lubisz długich imprez, a perspektywa odsypiania ich przyprawia Cię o palpitacje serca - zorganizuj mniej zobowiązujące i krótsze koktajl party 😊

Przygotowanie imprezy okolicznościowej - wybór firmy

Wybrałeś już idealną formę dla swojej imprezy? Nie wiesz jeszcze co z jedzeniem? Czas na wybór firmy cateringowej. Jak już pisaliśmy czasy, w których by kogoś ugościć trzeba było spędzić 2 dni w kuchni, a wcześniejsze dwa na zakupach są szczęśliwie za nami. Zdecydowanie lepiej czas poświęcić na wizytę u fryzjera lub kosmetyczki (np. https://www.facebook.com/WsuwkaPracowniaWizerunku/). Zresztą... nie oszukujmy się. Nie po to odwiedziłeś naszą stronę żeby teraz 2 dni gotować! W naszym sklepie internetowym bez problemu sam skomponujesz optymalne dla Ciebie menu: https://pankanapka.pl/imprezy-okolicznosciowe-catering lub też gotowe propozycje zestawów: https://pankanapka.pl/kategoria-catering-na-imprezy-okolicznosciowe. Ale co gdy nie masz pojęcia ile czego zamówić? W tym miejscu dochodzimy do sedna sprawy. Dobra firma cateringowa powinna nie tylko odpowiednio przygotować potrawy, ale i odpowiednio je sprzedać. Pan Kanapka Catering jest właśnie taką firmą. Bazując na naszym doświadczeniu, rozwiewamy wszystkie wątpliwości naszych klientów w początkowym etapie tworzenia oferty. Nie musisz wiedzieć ile porcji mięsa policzyć na osobę, ile zamówić sałatek, czy też słodkich monoporcji. Nie musisz ponieważ masz nas. Jesteśmy do Twoich usług. A jeśli potrzebujesz sprawdzić inne firmy, by zdobyć większą bazę do porównań, skorzystaj z naszej ściągi:

 • pamiętaj o sprawdzeniu opinii o danej firmie cateringowej – zwróć uwagę na daty i obszerność opinii. Same gwiazdki to nie wszystko, a rząd opinii wystawionych dzień po dniu lub tego samego dnia każe podejrzewać, że nie są one wiarygodne. W ostateczności możesz poprosić o referencje
 • przyjrzyj się stronie internetowej. Czy wygląda profesjonalnie? Czy wzbudza zaufanie? Czy zdjęcia wyglądają na oryginalne czy też na kupione ze stocka w internecie?
 • poproś o ofertę, sprawdź jak szybko i kompleksowo firma odpowiada na zapytania. Czy robi to w sposób wyczerpujący i obszerny?
 • czy informacje dotyczące menu i poszczególnych ilości są dla Ciebie jasne i czytelne?
 • dopytaj o koszty i możliwe formy płatności, ewentualną zaliczkę (przy większych, rezerwowanych imprezach to norma – nikt nie chce zostać z terminem w chodliwym czasie bez finalnej realizacji usługi)
 • jeśli da Ci to większe poczucie komfortu poproś o przygotowanie umowy
 • zaliczkę wpłacaj na konto firmowe, raczej unikaj wpłaty gotówką, a jeśli już, to zdecydowanie poproś o potwierdzenie wpłaty na druku z pieczątką firmową i imienną przyjmującego pieniądze
 • zadbaj o namiary na osobę do kontaktu w dniu realizacji zamówienia. Nie zawsze dodzwonisz się do biura, które często nie pracuje np. w weekendy, kiedy większość tego typu okolicznościowych imprez ma miejsce
 • upewnij się co do formy zapłaty końcowej wpłaty (zwłaszcza jeśli zależy Ci np. na płatności kartą debetową lub kredytową)
 • dopytaj o obsługę kelnerską (nie jest ona najczęściej „pakietem”, a dodatkowo płatną usługą)
 • dopytaj o zastawę, sztućce lub też jeśli to dla ciebie istotne, bo np. nie dysponujesz ich wystarczającą liczbą u siebie, o krzesła, stoły pod catering, stoły dla gości (lub w przypadku imprez garden party o ławki i stoły, tzw. komplety browarne)

Atrakcje dodatkowe

Miejsce i jedzenie to dla Ciebie zdecydowanie za mało? Na swojej imprezie chcesz nie tylko spędzać miło czas przy suto zastawionym stole, ale i potańczyć? Wcale mnie to nie dziwi. Kto nigdy nie tupał nóżką do jednej z piosenek z repertuaru Zenona Martyniuka ten niech pierwszy rzuci kamieniem. Od kilku lat Disc Jokeyem może nazwać się prawie każdy, ale nie każdy nim jest. DJ-a oraz wiele innych atrakcji np. fotobudkę, obsługę barmańską również możemy dla Ciebie zapewnić. Jeśli interesuje Cię organizacja dobrego DJ-a, pokazu barmańskiego, czy też wynajem fotobudki.

Podsumowanie

Organizacja imprezy okolicznościowej może wydawać się nie lada przedsięwzięciem, ale nie martw się - nikt nie powiedział że wszystko to musi być na Twojej głowie. Zostaw wszystko w rękach specjalistów. Napisz na biuro@pankanapka.pl, krótkie zapytanie ofertowe z datą i miejscem imprezy, informacją o ilości gości oraz numerem kontaktowym, a resztę zrobimy za Ciebie. No prawie wszystko...do Ciebie należy decyzja czy wybierasz najlepszych!

Jacek Matuszewski

Maciej Dąbrowski

Polecane miejsca do wynajmu sali:

http://piotrkowska217.pl/
https://pomorska21.com/

Polecani DJ-e:

https://www.prodjs.pl/
https://www.facebook.com/djpetrosswodzirej/
http://wodzirejlodz.pl/

Polecana fotobudka: https://www.fotobudka-obcykani.pl/

Polecani barmani: https://www.facebook.com/Sid.cocktailbar

 

catering na imprezy okolicznościowe Łódź

komunia catering Łódź

chrzciny catering Łódź

catering komunijny Łódź

Strzałka wróć